BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lankomų kapinių surašymo ir fotografavimo būdai

Kuris laikas kuriamos viešai prieinamos internetinės duomenų bazės apie Lietuvos kapines.

Bet,

…kai kas tai vykdo savo giminės labui, kai kam tai gali būti ilga ir sunki užduotis - surinkti savo mirusiųjų giminaičių paminklinius įrašus.

Nepamirškime, kad mūsų iniciatyva aplankyti ir suregistruoti kapinių paminkluose išlikusią informaciją svarbi ne tik mums. Daugybė nedidelių kaimo kapinaičių neišliko, arba jos tapo sunkiai surandamos, atokiose pamiškėse, prie užžėlusių takų ar pievų.

Mes galime išsaugoti duomenis, svarbius ir sunkiai pasiekiamus tiems žmonėms, kurie negali atvykti į palaidojimų vietas.

Giminių genealogijai svarbūs duomenys ateityje gali išnykti, nes antkapių įrašai neišvengiamai yra veikiami gamtinių procesų, todėl palengva savaime irsta. Kiek paminklų sugadina audros, lūžtantys medžiai, nors retai, bet pasitaikantys vandalizmo aktai.

Vieną mūsų giminės antkapį su visomis gėlėmis „nusinešė“ įgriuva – tiesiog prasmego giliai į žemę, kartu su povandeninių srovių veikiamu smėlio gruntu.

Lankomų kapinių surašymo ir fotografavimo būdai

Kuris laikas kuriamos viešai prieinamos internetinės duomenų bazės apie Lietuvos kapines.

Bet,

…kai kas tai vykdo savo giminės labui, kai kam tai gali būti ilga ir sunki užduotis surinkti savo mirusiųjų giminaičių paminklinius įrašus. Jūsų iniciatyva lankyti ir registruoti kapinių paminkluose išlikusią informaciją gali išsaugoti duomenis, svarbius ir sunkiai pasiekiamus tiems žmonėms, kurie negali atvykti į palaidojimų vietas.

Giminių genealogijai svarbūs duomenys ateityje gali išnykti, nes antkapių įrašai neišvengiamai veikiami gamtinių procesų palengva nyksta savaime.

Kiek paminklų sugadina audros, lūžtantys medžiai, o kartais vandalai.  Mūsų giminėje vieną kapą „nusinešė“ įgriuva – tiesiog prasmego giliai į žemę, tikriausiai pajudėjo povandeninių vandens srovių veikiamas smėlio gruntas.

Kita istorinių ženklų naikinimo priežastis – paminklų atnaujinimo darbai. Lietuvoje vykta masiniai atnaujinimo darbai visose srityse, neišvengiamai tai paveikė beveik visas kapines ir antkapius. Šiandien tokia situacija, kad seniausieji antkapiai liko nepakeisti beveik tik nelankomų kapų vietose. Kiek daug svarbių įrašo detalių neperkeliama į naujus antkapius. Dažniai po paminklo pakeitimo lieka tik šeimos pavardės įrašas, nepaminint nei vardų, nei datų.

Labai svarbus tas senųjų antkapių įrašų fiksavimas ir dalinimasis savo informaciją su genealogija besidominčiais giminių istorijos tyrėjais, taip pat su šeimos nariais, kurie niekada negalės nuvyktį į protėvių amžinojo poilsio vietas.

Kiekvieno savanorio darbas ar savo antkapių įrašų fiksavimas, informacijos ieškančio asmens iniciatyva - visa tai gali tapti labai dideliu įnašu į genealogijos paminklosaugos barą.

Štai kodėl pirmiausia verta aptarti ko nedaryti

(daugiau…)

Rodyk draugams

Giminės susitikimai, suvažiavimai

Vasaros tema

…”artėja giminės susitikimas. Manau, turėtume paruošti kokią nors programą. Gal kas gali pasidalinti savo patirtimi” - dažnai užduodamas klausimas, kaip įdomiai organizuoti giminių suvažiavimą.

Šventėje paprastai dalyvauja kelių kartų žmonės, todėl nėra lengva apjungti visų interesus ir parinkti programą, tinkančią visiems giminaičiams. Sudėtinga jeigu giminė gausi, daug pusbrolių, pusseserių, tetų, dėdžių, jų antrųjų pusių, senolių ir jų mažų vaikaičių, reikia derinti nakvynės, maisto, kelionės ir poilsio klausimus. Pasisekė, jeigu giminė išlaikė tėvoniją, ar bent vietovę, joje natūraliai susiklosto santykiai ir atsigamina prisiminimai. Jeigu kas iš giminių turi nuosavą namą arba sodybą, su dideliu sodu ar kiemu ir sutinka priimti visą giminę. Kitais atvejais tenka ieškoti netoli gimtinės įsikūrusių kaimo turizmo sodybų su pavėsine, surasti poilsio vilą su tinkama sale renginiui. Gerai organizuotas renginys lemia būsimo susitikimo sėkmę, tačiau organizatoriai turėtų atlikti daugybę namų darbų.

Rekomenduojami parengiamieji darbai:

(daugiau…)

Rodyk draugams

Siūloma genealogų paslauga

Viena puslapio lankytoja - Eglė užsakė giminės medžio tyrimą privatiems tyrėjams. Ji džiaugiasi atliktu darbu ir rekomenduoja privačių genealogų puslapį Sibora

Neseniai sudarinėjau savo giminės medį. Kažkaip turbūt atėjo toks laikas, kai norėjosi daugiau sužinoti apie savo šeimą, iš kur aš kilusi. Pasinaudojau vienos naujos firmos paslaugomis. Ten dirba istorijos studentai, vaikšto po archyvus, o ir kalbų moka žymiai daugiau negu aš… man per 2 mėnesius sudarė visą mano giminės medį, kartu su dokumentais iš archyvų, dar ir gražiai atvaizdavo (ant drobės!). Va šitas dalykas išliks ilgam, ( tai tiesiog norėjau rekomenduoti ir pasidalinti savo džiaugsmu :) , jei kas nors irgi domisi savo genealogija”
(daugiau…)

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »