BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasitikrinti ar iš karaliaus Gedimino palikuonių jūsų protėviai?

Naujausi genetiniai tyrimai leidžia išvengti ligų, gali nustatyti apsigimimus ar tėvystę, (įdomu tai kad tėvystę tiek žmonių, tiek ir gyvūnų, kurių genetinė linija nemažiau svarbi, nei juos globojančių šeimininkų). Lietuvoje įkurta pirmoji Lietuvoje privati Genetikos klinika, kuri be specializuotų asmens sveikatos priežiūros paslaugų, atlieka genetinių giminystės ryšių nustatymą. Teigiama, kad joje daromi šeimos genetiniai genealogijos tyrimai.

Tačiau tai labai abstraktu. Genealogijos mokslas be palyginamosios medžiagos ir duomenų bazės nieko nesužino iš konkrečių asmenų chromosomų ar DNR tyrimų.

Genetiniai giminaičiai - kas tai ?

Lietuvoje jau veikia Tarptautinio genetikos centro Family Tree DNA padalinys - Lituania Propria, kuris kaupia duomenis apie giminystę, geografinį regioną, etnines grupes, pavardžių istorijas, bei atstovauja įvairius mūsų šalies genealogijos interesus.

Lituania Propria projektas yra tiems:

♦  Kas kildina savo šaknis iš visų laikų „Tikrosios Lietuvos“ ir ją supančių pagrindinių baltiškųjų žemių - mūsų visų valstybių branduolio, pradedant Lietuvos Karalyste ir baigiant dabartine Lietuvos Respublika.

♦  Visiems, kas joje ar šalia jos tebegyvena ar bent prisimena savo protėvių kilmės šalį, nepriklausomai kokia kalba šiandien bekalbėtų ar kokioje šalyje bebūtų.

♦  Žmonėms, kurių pavardės atspindi baltų genčių, etnografinių grupių ar regionų vardus.

♦  Čia atliekami Lietuvos bajorų genetinės genealogijos tyrimai, kurie gali padėti patvirtinti šeimos kilmės legendas.

Plačiau apie projektą:

LituaniaPropria

Norintys gali prisijungti prie projekto. Kviečia visus: savo Tėvynės netekusius Mažosios Lietuvos lietuvininkus bei mūsų brolius Prūsus, taip pat latvius, latgalius, taip pat nadruvius, skalvius, kuršius, žemgalius, sėlius, jotvingius, vakarų ir rytų galindus…visus, kurie domisi šaknimis ir besijaučiančius jų palikuonimis.

Dokumentinė genealoginių tyrimų sritis pilna juodųjų skylių, todėl genetika gali padėti atskleisti ryšį su kitomis kilmingomis šeimoms ar giminių grupėmis.

Povilionių pavardės projektas:

Pavardė


Patiko (9)

Rodyk draugams

komentarai (2) to “Pasitikrinti ar iš karaliaus Gedimino palikuonių jūsų protėviai?”

 1.   Darius
  Sausis 27th, 2016 | 19:17

  sveiki,Vitas pavarde reta,buvo pamineta ,kad kunigaikstis Mindaugas nuzude vyskupa Vita , kuri isventino Gniezno vyskupas.gal Jus zinote ka nors apie pavarde Vitas, aciu Darius

 2.   elena
  Sausis 28th, 2016 | 18:32

  Gerb. Dariau,
  Pasitariau su vienu tyrėju, kaip tai gali būtų paaiškinti.
  Na, svarbiau tvarkingai surinkti genealogiją, pradedant nuo savo senelių link prosenelių ir t.t. Pagal surinktą savo giminės Vitų dokumentaciją, ir sudarius kitų savo krašto Vitų paminėjimų bazę, suradus jų giminystės ryšius, tada galima pažiūrėti kiek dar trūksta iki paminėtos pietų Sicilijos Vitų gentystės.

  Yra toks Vitas lotyniškos kilmės krikštavardis ir šio vardo šventųjų. Gal kas buvo gavę tokį krikšto vardą, virtusį pavarde.
  Gali būti kilęs iš senojo lietuviško vardo, kad ir Vytauto [Vyd(i)tauto] ar Vyteikio.
  Lenkai turi pavardę Vitoš.

  Jeigu jums pavyktų savo protėvių genealogijos šaknis nuleisti bent į XVII a. vidurį, tai pavardės reikšmė gal ir paaiškėtų.

  Sėkmės

Rašyk komentarą