BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Negiminiški ryšiai genealogijoje

Skaitau forume klausimą: “Ar vartotina sąvoka “netikras pusbrolis”? Kai tas pats tėvas, tik skirtingos motinos, kraujo ryšys per tėvą. Ar vartotina sąvoka tiesiog pusbroliai? Na, “netikras brolis” yra kaip ir aišku. Tačiau “netikras pusbrolis” iš esmės negali būti, nes bet koks pusbrolis giminiškai susijęs per tėvą arba per motiną. Todėl formaliai nei patėvio, nei pamotės giminaičiai nėra giminaičiai“. Dilema…

Atsakymas, manau, tradicinis: “Koks skirtumas? Pusbrolis - arba tėvo, arba motinos. Giminių ratas gali būti labai platus: broliai, seserys, pusbroliai, antros, trečios eilės pusbroliai, giminaičiai. Jie visi yra giminės. net ir tie, kurie yra tik devintas vanduo nuo kisieliaus. Visi Lietuvoje yra giminės, nes Lietuva yra švogerių kraštas”.


(daugiau…)

Rodyk draugams

Pastatyk “Valdovų rūmus” savo giminei

Kodėl pradėjote domėtis savo giminės praeitimi?

Jeigu skaitote šį klausimą - tikriausiai jums jau įdomu.

Be pavydo.

Su nuostaba.

Džiugiai, nes atverstas didelis langas į praeitį…

Nors vienas didelis šviesus langas, leidžiantis sugerti istorinę šviesą, su visais šešėliais ir aklinos tamsos properšomis. Lavina tiesos ir neteisybių, drąsos ir baimių, gėrio ir blogio - visokeriopo savųjų gyvenimo ir patirties. Paprastų nepaprastų lietuvių gyvenimai, vienų iš milijonų, pasisekė. Jie buvo surasti ir aprašyti XXI amžiuje.

Aš didžiuojuosi pažinusi p. Kristiną.

(daugiau…)

Rodyk draugams

Giminės kilmės simboliai ir truputį ne į temą

Bajorystės dokumentuose, 1789 metais patvirtintuose Vilniaus deputatų tarybos rašoma: “Šarvuotasis Vėliavininkas Andrius už karinius nuopelnus buvo apdovanotas žeme Smolensko vaivadijoje, prie Ugros upės jis gavo Šimunčiškių seniūniją. Tai patvirtinta Lenkijos Karaliaus Vladislovo IV-ojo 1634 m. liepos 24 d. Viaznoje išduota privilegija.

Kokia tokio įrašo reikšmė?

(daugiau…)

Rodyk draugams

Kaip piešiamas Giminės medis?

Kiekviena tauta turi savo ištakas ir jas puoselėja. Kiekviena šeima turi istorines šaknis ir turėtų suvokti visą praeitį ne tik protu bet ir širdimi. Atrasti savo santykį su praeitimi ir nutiesti kelią į ateitį - sukurti giminės medį. Ritualas, kuris labai panašus į lietuvišką tradiciją - pasodinti medį.

1. iliustracija. Grafinis medžio piešinys. http://www.litera-ru.ru

Giminės medis tai: giminės šaknys, kamienas, šakos, arba šeimos kilmė, kartų eilė, pavaizduota medžio pavidalu.

Šaknys simbolizuoja praeitį - tai giminės pradininkai, tolimiausi protėviai.

Kamienas - giminės tąsa, iš šaknų išaugusi pagrindinė šeimos linija: proseneliai, seneliai, tėvai.

Šakos - visi iš kamieno išaugę palikuoniai, giminės jauniausios kartos, vaikaičiai.

(daugiau…)

Rodyk draugams

Ar jau galima piešti giminės medį?

Daugeliui pasirodys - keistas klausimas.

Noriu ir piešiu.

Eskizas. Giminės vardų medis.

Pastebėjau, yra paplitusi klaidinga nuomonė, kad šeimos medžiai yra lengvai sukuriami, galima kreiptis į specialistus ir jie tuoj pat viską atliks už mus.

Arba, kad internete galima rasti stebuklingą programą, kuri akimirksniu sudarys virtualią medžio schemą.

Kita grupė žmonių - jau padirbėjusi prie savo giminės šaknų, turinti pakankamai istorinės medžiagos, pagal kurią gali sudaryti schemą, arba piešti giminės medį. Dažnai tokie užsakovai, patyrinėję medžių pavyzdžius jau turi idėjų kaip būsimas giminės medis turėtų atrodyti.

(daugiau…)

Rodyk draugams

Skelbiamos genetinių tyrimų nuolaidos!

Dėmesio, genų tyrimams - 2012 m. Kalėdų akcijos!

Visiems besidomintiems savo ar savo gentainių genetiniu paveldu pasisekė - šiuo metu nuolaidos įvairiems tyrimams.

Y-DNA37 Kaina buvo $149.00 dabar kainuoja $119.00. Nemokamai saugomi Jūsų DNR taip, kad bandymus galite atnaujinti bet kada ateityje.

(daugiau…)

Rodyk draugams

Piešiamo medžio simboliai

Giminės medis

Gamtos paminklai. Žeimių vinkšna/www.jonmu.lt/

Piešiame giminės medį, bandome suvokti koks jo pavidalas formuojasi mūsų vaizduotėje. Kokį medį norėtume sukurti ? Kokia būtų jo forma ? Ką jis turėtų priminti, ką simbolizuotų, stilizuotas, schematinis ar artimas natūraliam būtų jo piešinys ? Mano nuomone, giminės medis būtų skurdokas, jeigu atspindėtų tik statistinius gentainių duomenis - vardus, pavardes, gimimo ar mirties datas. Jis galėtų išreikšti tam tikrus simbolius, originaliai atspindėti šeimos istoriją. Tam tikri ženklai ar simboliai giminės medžiui suteiktų gilesnę prasmę.

Ieškodama įdomesnio konteksto, medžio grafinės išraiškos, pasitelkiau tradiciją, lietuviško medžio simboliką, mūsų tautosaką ir kosmologiją, bei medžio ženklų ir simbolių traktuotes. Viskas jau išdainuota, išpasakota, aprašyta…neišsiamiami mūsų protėvių lobynai.

(daugiau…)

Rodyk draugams

Genealogijos atributika, giminės medžiai, grafika

Šeimos vokų, laiškų popieriaus, atviručių, knygų, albumų projektavimas ir spauda ant įvairaus popieriaus.

Galimas sendintas popierius, gimtinės vaizdų fonas, senų nuotraukų įkomponavimas, originali ornamentika. Naujo giminės herbo sukūrimas ar senų bajorų herbų įkomponavimas, pritaikymas antspaudų, žiedų, dovanų ir kitų atributų dizainui, bei jų grafinis sprendimas firminėje giminės dokumentikoje. Vėliavų, pagalvėlių, servetėlių, staltiesių, drabužių su giminės ženklais dizainas ir gamyba. Galima pagaminti įvairiomis technikomis (siuvinėjimo, spausdinimo, piešimo akrilo dažikliais). (daugiau…)

Rodyk draugams

Albumas Giminės medis

Albumas „Giminės kronika. Mano giminės genealogijos medis“


(daugiau…)

Rodyk draugams

Giminės medis ir jo pavaizdavimas

Giminės medis – tai šeimos pasididžiavimas, jos praeitis, dabartis ir ateitis.

Giminės medis tai simbolinė kelionė į šeimos praeitį. Žinoti savo protėvius, žinoti savo šaknis - vadinasi rūpintis savo istoriniu paveldu ir neprarasti tapatybės visuotinės globalizacijos sūkuryje.

Kazimiero Jogailaičio šeimos genealoginis medis

Šaltinis: Łaski, Joannes. Commune incliti Poloniae regni privilegium constitutionum ed indultuum. Cracoviae, Johannes Haller, 1506, fol. LXXXV;Saugojimo vieta: Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu;

Virtuali biblioteka: Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa (DJVU) /2010 03 13

Dabartinė visuomenė medžių sudarymą laiko mada, kultūriniu judėjimu, bajorų siekiu pabrėžti savo išskirtinumą. Visais laikais žmonės sudarinėjo giminės medžius, tai ilgaamžė tradicija. Manyčiau, giminės medis - pagarba savo protėviams, kas nėra sietina tik su kilme ar mada. Jeigu jums atrodo kitaip - tokia mada labai graži ir sektina. (daugiau…)

Rodyk draugams