BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sustiprėjusios giminės medžio šaknys!

Džiaugiamės pasėję ar anksti pasodinę sodo augalus, nes galime dalyvauti procese, stebėdami kaip jie dygsta, stiebiasi, lapoja ir tikriausiai duos vaisius. Pavasaris nuteikia naujiems žemės darbams, sodinukų paieškoms ir būsimų sodų kūrybinėms svajonėms. Kol kas gamta nelepina, todėl tenka atidėti keliones į augalų parodas ar prekybos taškus. Toks metas tinkamas giminės genealogijos paieškoms ir giminės medžių auginimui. Tai simboliniai augalai, augantys visus metus, todėl juos taip pat būtina prižiūrėti “laistyti”, “genėti”, “puoselėti” ir kitaip globoti.

Mano Gentainių medis netikėtai išsiplėtė - šį pavasarį, pagaliau, atsirado dar viena giminė, tolima ir seniai pradingusi, galima sakyti iš pačių šaknų.

Močiutės pusbrolis buvo išvykęs į Braziliją ir dingęs be žinios. Privatus genealogas jo proanūkiams padėjo surasti kelią į mūsų giminę ir šeimų susijungimas įvyko. Tikėjausi, kad kada nors, bet nemaniau, kad taip greitai internetinės paieškos pasisuks netikėtu kampu ir vieną gražią dieną, Pietų Amerikoje likę atžalos, ras kelią į protėvių žemę.
Pradžioje mano giminės medžio auginimas atrodė tik mano asmeninis hobi, genealogijos aistra, beveik tapo liga, kuriai paaukojau dešimtmečius. O buvo verta! Nors mūsų šeimos genealogijos tyrimus pradėjau sau, tik smalsumo vedina, nenumačiau, kad medis bus visų turtas. Dabar giminaičiai jungiasi į virtualų, Myheritage programoje sudarytą, giminės medį, patys klijuoja lapelius - gimstančias mažiausias atžalas, keičiasi naujienomis, sveikinimais. Kažkada po visus žemynus pasklidę kelios giminės dalelės, prisijungę prie šio medžio, gali surasti savo istoriją, savo protėvių šaknis. Gentainiai tolimoje Brazilijoje staiga pajuto, kaip paveldėjo naują šeimą. Šeimą, apie kurią nieko nežinojo, daug metų mes jiems tarsi neegzistavome, buvome už geležinės uždangos. Tiek mažai buvo žinoma ir tiek daug yra ką atrasti… Parašyti ir neparašyti laiškai, foto archyvas, asmeninės istorijos, pusbrolių ir pusseserių apsikabinimai – viskas užgriuvo tarsi lavina. Kiekvienos šakos atgaivinimas tampa viso medžio stiprėjimo procesu. Dabar jaučiu, kaip tvirtai dirvožemyje įaugęs senasis medis, jis vis pasipildo naujomis tvirtesnėmis šaknimis. Sužaliavusi šaka, nors kitame žemyne, bet stipri ir gausi. Dabar žinanti savo protėvių istoriją, jų gimtą žemę, radusi tvirtą kamieną, gali drąsiai žydėti. Dabar jie žino šiek tiek daugiau apie tai, iš kur kilę ir kas jie buvo prieš įleidžiant ūgius į naują žemę.

O naujai pasėti bazilikai kovoja už būvį, jų mažos šaknelės skverbiasi į dirvožemį ir gyvuos mano akių džiaugsmui, kol ateis laikas perkelti į lysvę kartu su petražolėmis. Šį rytą šiaurys aplink langą sukiojasi ir snaigės plaukioja ore. Ir jau vakar vakare galima buvo jausti vėjo nešamą sniegą, šįryt storu sluoksniu uždengusį pavasarėjančią žemę.
Dabar dar pakankamai laiko pasklaidyti senus užrašus ar nuotraukas, kol į kiekvieną Lietuvos užkampį atpuškuos ilgai lauktas PAVASARIS!
Rūpinkimės visais! Kartu mes ištversime ir būtinai ką nors pasodinsime. Dirva paruošta.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) to “Sustiprėjusios giminės medžio šaknys!”

  1.   Arūnas
    Balandis 3rd, 2013 | 20:40

    Sveikinu :-)

  2.   elena
    Balandis 4th, 2013 | 17:50

    Dėkoju ir linkiu malonaus laiko.

Rašyk komentarą