BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Genetika ir genealogija vienijasi

Naujiena! Jau įgyvendintas labai svarbus ir įdomus plėtros momentas.

Genetikos tyrimų centras Family Tree DNA ir viena didžiausių socialinių tinklų genealogijos svetainė -MyHeritage susivienijo, todėl DNR tyrimus ir genealogijos tarptautinių klientų bazę padidino iki 75 milijonų vartotojų.

Family Tree DNA bendradarbiaudami su MyHeritage gali pasiūlyti sumažintą kainą jų specializuotų archyvinių įrašų rinkiniui per SuperSearch programą.

Jūs sutaupysite daugiau nei 50 % užsiregistravę naujam abonementui arba atnaujindami esamą prenumeratą.

SuperSearch apima: - daugiau nei 4 milijardus istorinių įrašų, šeimos medžių su gimimo, santuokos, mirties ir surašymo įrašais, didžiausia pasaulyje istorinio laikraščių kolekcija, milijonais antkapių nuotraukų, išimtinę internetinę duomenų bazę.

“Family Tree DNA ir MyHeritage yra pažangiausias genealoginiams tyrimams skirtų įrankių derinys visoje rinkoje”. - skelbiama svetainėje. Plačiau: Family Tree DNA - www.familytreedna.com

MyHeritage išskirtiniams Family Tree DNA nariams už specialią kainą su nuolaida siūlo įsigyti PremiumPlus narystę. Šis laikinas pasiūlymas galioja iki Sausio 31 2014!

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (7) to “Genetika ir genealogija vienijasi”

 1.   Cijunas
  Sausis 30th, 2014 | 00:44

  Būtų įdomu pastudijuoti kiek realiai Lietuvos genealogų pagelbėjo ši ir panašios duomenų bazės. Tame tarpe ir DNA. Man asmeniškai - kol kas nieko. Galbūt dėl to, kad mano tyrimo objektai niekur neemigravo savo laiku.

 2.   elena
  Sausis 30th, 2014 | 16:58

  Na tikrai pravartu tirti genetinius ryšius, kada baigiasi genealogijos ištekliai.
  Šiuo metu kaip tik vienas žmogus pateikė paraišką, nes 12 metų tyrinėjama genalogija sustojo. Neįmanoma privesti kelių tolimų giminės ryšių, nes nėra išlikusių reikiamų įrašų ieškomose parapijose iš 18 a pirmos pusės.
  Kaip tik iš tos tolimos kartos išsityrė pavardės atstovas gyvenantis Baltarusijoje. Jeigu jų genetika sutaps - visus pavardės atstovus galima bus sujungti ir priskirti vienai garsiai gentystei.
  Duomenų bazėje ne tik lietuviai, bet visų kartų emigrantai, buvusių LDK gyventojų genetika ir kita.
  Mes gerai pažįstantys savo pusbrolius ir dėdes neturime tokio didelio intereso plėsti galimą giminystę. Tai labai svarbu žydų, prūsų genčių atstovams, gyvenusiems etninėje Lietuvoje ir netik.
  Genetiką tirti reikia dabar, kol turime vyresniųjų, nes kuo vėlesnė karta - tuo labiau atitolstame nuo pirminių šaltinių.
  Aš nesu didelė genetikos žinovė, bet mano giminėje 2 asmenys turi DNA.
  Stebime judėjimą, panašių jungčių atstovus, kurie po truputį plečiasi.
  Net tai, kad nedaug tokių - irgi informacija.

 3.   Cijunas
  Sausis 31st, 2014 | 09:51

  Na, gerai, išsitirs genetiką ir pamatys, kad Baltarusijoje esantys vis dėl to jų giminės. O kurios kartos? Negi genetiniai tyrimai sugeba tai nustatyti? Kažkaip nesitiki, nes kai trumpai girdėjau kalbant Radvilų palaikų tyrinėtojus Dubingiuose, tai ta genetika ne tokia ir galinga - ne viskas ten 100% aišku. Gal ką ir ne taip nugirdau, nežinau.
  Beje, su ta genetika irgi turėtų būti ribos, nes taip galima pusę Europos prisijungti, jei paimsime kokių 30-40 kartų atgal…

 4.   elena
  Sausis 31st, 2014 | 11:13

  Neprisijungia. Labai smulkiai išskaido tą halogramą ir matosi kurioje vietoje atsiranda sutapimai.
  Žinoma, čia ne gimimo dokumentas.
  Mutacijos įvairių žymenų rodo kiek nutolęs bendras protėvis.

 5.   Le Ruba
  Vasaris 13th, 2014 | 21:49

  Jeigu kalbame apie paprastuosius mirtinguosius, tai vargu bau tų genetinių tyrimų reikia, nebent kai norime surasti genetiškai artimų žmonių savo mieste arba kaime, arba kai žinome, kad protėviai nebuvo vietiniai arba kitais individualiais atvejais galime bandyti ieškoti tokiu būdu.

  Kalbant apie bajorus, ypač ATR atveju, kai kalbame apie herbinius klanus, y-dna tirti verta, nes vien tik taip yra įmanoma paneigti arba patvirtinti tą hipotezę ar iš tikrųjų buvo taip, kad vieno herbinio klano atstovai vėliau priėmė skirtingas pavardės.. arba kitais individualiais atvejais.

  Na ir jeigu domimės vėlesnių laikų istorija ir bandome atkurti senų genčių genetinį kodą, nes visgi apie dabartinės “tautas” kalbėti per genetinę prizmę yra juokinga. Taip pat, kai norime prisidėti prie genetikos pažangos.

  Šiandien jau žymiai daugiau žmonių pasidarė tyrimus (mūsų kraštuose), negu kad prieš 3-4 metus, o ir daugiau tyrinėtojų yra ir ryškėja genetinės grupės.

  Vienaip ar kitaip galima pažinti save iš vidaus o ne iš išorės. :)
  Bet dabar jau verta investuoti į geresnius testus, kurie apčiuopia daugiau, o tiksliau taip vadinamus “full” su didesniu tiriamų SNP skaičiumi. Nes SNP mutacijos leidžia tiksliau palyginti giminystės ryšius. Netgi vieno amžiaus (~3 kartų) tikslumu. O pagal y-str didesnė paklaida. Bent jau ne mažiau y-67, jeigu y-str, kitais atvejais paklaida labai didelė. Taip gali ir tėvų vaikui pripaišyti :D

  Visgi pvz. mano atveju yra taip, kad protėvių nerandu XVIII a. LDK teritorijoje. Genetiškai turiu gan artimą ryšį su žmogumi iš rytų (kuris irgi ne visai vietinis), pagal skaičiuoklės tais laikais kai ATR kovojo su Maskva… Bet tuo mūsų rytietiškumas ir baigiasi. Visi kiti mūsų ryšiai yra pietvakariuose, arčiau Vengrijos ir Slovakijos. Ir pagal y-str, viduramžiuose… Tad darosi vis įdomiau. :)

 6.   Jaunius
  Vasaris 28th, 2017 | 15:43

  Du mėnesius laukiau ,pagaliaugavau agsakymą.Ojis toksskystas.9%rhtų Europa(ir Lietuva) ir10 % suomių geni.Načia…estė senelė.Dar 10 žmonių sąrašąkurie supertolimi ,galėtu bųt giminės.Tik tiek?Ar dar atsiūs?

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 7.   elena
  Vasaris 28th, 2017 | 16:36

  Gerb, Jauniau,
  Siūlau prisijungti prie lietuviško “Lituania Propria” projekto, jame daug lyginamosios medžiagos.
  Gausite eilę giminingų ryšių.

Rašyk komentarą